Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Mai világunk megértéséhez új megközelítési módokra, új gondolatokra van szükség, mert a régi beidegződésekkel és a régi nyelvi-fogalmi eszközökkel egyre kevésbé tudjuk leírni és megérteni a történteket.
„A felszínre került ügyek sokasága önmagában cáfolja azokat az atlantista körökben hangoztatott nézeteket, miszerint az Egyesült Államok egy erkölcsi alapokon nyugvó liberális demokrácia, a szabadság hazája, amelyik mentes a korrupciótól, a szegregációtól, a faji-etnikai ellentétektől, a szociális feszültségtől, a nyomortól stb. Az utóbbi két-három évtizedben az Egyesült Államok demokratikus intézményei erodálódtak, az erkölcsi értékek relativizálódtak, és felszínre kerültek az etnikai-kulturális ellentétek is. A kettészakadt politikai osztályt lefoglalta a 2008-as pénzügyi válság negatív következményeinek elhárítására tett kísérletsorozat, miközben az USA világpolitikai vezető szerepe is csökkent.
Mai világunk megértéséhez új megközelítési módokra, új gondolatokra van szükség, mert a régi beidegződésekkel és a régi nyelvi-fogalmi eszközökkel egyre kevésbé tudjuk leírni és megérteni a történteket. Előítéletek és tabuk nélkül, mélyebbre ásva kell feltárni a bonyolult gazdasági-társadalmi folyamatokat.
Nagy kérdés, hogy Donald Trump és csapata mennyire lesz képes ennek felismerésére. De ugyanez vonatkozik az Európai Unió szellemi elitjére, és a nem túl képzett politikai osztály tagjaira is.”